Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Alan Nong Mr. Alan Nong
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
Timeplex Industrial Limited

Timeplex Industrial Limited

alannong@timeplex.com.hk

86-769-38809668

Timeplex Industrial Limited

ABOUT US

Timeplex Industrial Limited

Grupi Timeplex është një organizatë me bazë në Hong Kong me pajisje prodhuese të integruara në Kinë. I themeluar në vitin 1989, Timeplex solli sistemin e menaxhimit të Hong Kongut për të përmbushur standardet ndërkombëtare, së bashku me vitet e teknikës dhe përvojës së provuar. Timeplex i siguron klientit aftësi të plota zhvillimi duke filluar nga koncepti i produktit, prototipet te mostrat e fizibilitetit dhe prodhimi i vëllimit. Gama e produkteve përfshirë metalike, plastike, elektrike dhe elektronike. Ekipi ynë inxhinierik ndihmon klientët të zhvillojnë produktin për të përmbushur specifikimet e rrepta dhe për t'u përpiluar me standardet e nevojshme të detyrueshme. Përmes përpjekjeve në dy dekadat e fundit, Timeplex është bërë një nga operacionet që vazhdimisht mund të qëndrojë prapa cilësisë së tij të lartë, inovacionit, çmimeve të përballueshme dhe epokës fleksibile që klientëve u duhet të qëndrojnë konkurrues në treg. Vija kryesore e produktit: Komponentët metalikë mund të projektohen nga materiale të ndryshme, pajisje tubi PVC, çeliku, bakri, bronzi, alumini, lidhjet e kallajit dhe plumbit në fletë, ftohës, kasetë metalike mbrojtëse EMI / RFI, rrotulla, shufra ose shufra Komponentët në madhësi dhe konfigurime të ndryshme mund të prodhohen duke vulosur, formuar. nxjerrja, falsifikimi, hedhja e vdesit dhe operacioni dytësor siç janë shpimi, vizatimi i thellë, shpimi, filetimi dhe ribatina. Për pamjen e jashtme dhe mbrojtjen e mjedisit, përbërësit zakonisht kërkojnë përfundimin e sipërfaqes në elektro-plating (krom, nikel, bakër, argjend ose ar), anodizim ose veshje pluhuri. Në disa raste kur është e vështirë të përdoren përbërësit e vulosjes së metaleve për të arritur konfigurimin e kërkuar, të tilla si tubacionet, lakimet ose filetimet, pjesët plastike të injektimit janë një mundësi më e mirë. Zhvillimi i produkteve ose pjesëve plastike fillon nga një kallëp injeksioni. Zgjedhja e rrëshirave plastike do të jetë konsiderata e parë që inxhinierët tanë do t'i sugjerojnë klientit. Nga materiali më i përshtatshëm siç janë ABS, PS, PE, PP, PVC, PC etj, dhe bazuar në normën e prodhimit të synuar të klientit dhe buxhetin e investimeve, modeli i mykut do të përcaktohet dhe fabrikimi do të fillojë. Komponentët dhe pjesët që dalin nga makina për formimin e injeksionit do të jenë relativisht uniforme. Shumë prej tyre mund të zëvendësojnë më shumë se një pjesë metalike ose edhe të bëhen një produkt i përfunduar në vetvete. Klientët kryesorë Përfshijnë: Sky TV. Walmart, Osram, Hasbro, Intermec, PPG, Fender, QA Smith, Delta, Vtouch, East West, BAG, Electrolux Pajisjet e prodhimit: Power Press (16 ton në 200 ton) 50 Makineritë e formimit të injeksioneve 22 Makineri automobilizuese 5 Linja 1 e shqyrtimit të mëndafshit dhe shtypjes së jastëkut Linja e Asamblesë 3

PRODUKTET

PRODUKTE TË REJA

PRODUKTET

Since its inception, we have continuously innovated and improved, operating with integrity, and our products are sold all over the world.

More Products

PRODUKTET

PRODUKTE TË KRIJUARA

KONTAKT

Tel: 86-769-38809668

Fax: 86-769-38809070

Celular: +8613798527292

Email: alannong@timeplex.com.hk

Adresë: No.4 Fukang Road,Shang Sha Community,Chang An Town,Dongguan City,Guangdong Province,China, Dongguan, Guangdong

Vendi / Rajoni: China

Faqja e internetit: https://www.timeplexhk.com

Bossgoo Showroom: http://alandrone.sq.bossgoo.com

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

Rreth nesh

hetim