Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Alan Nong Mr. Alan Nong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
Timeplex Industrial Limited

Timeplex Industrial Limited

alannong@timeplex.com.hk

86-769-38809668

Timeplex Industrial Limited

ABOUT US

Timeplex Industrial Limited

Групата Timeplex е организација со седиште во Хонг Конг со интегрирани производствени капацитети во Кина. Основана во 1989 година, Тајмплекс го донесе системот за управување со Хонг Конг за да ги исполни меѓународните стандарди, заедно со долгогодишната докажана техника и искуство. Timeplex им овозможува на клиентите целосни можности за развој почнувајќи од концептот на производот, прототипите до примероците за изводливост и производството на волумен. Опсег на производи, вклучувајќи метална, пластична, електрична и електроника. Нашиот инженерски тим им помага на клиентите да го развијат производот за да ги исполнат строгите спецификации и да ги соберат потребните задолжителни стандарди. Преку напорите во изминатите две децении, Timeplex стана една од операциите што може постојано да застанува зад својот висок квалитет, иновација, прифатлива цена и флексибилно време на траење, на кои клиентите треба да останат конкурентни на пазарот. ГЛАВНА ЛИНИЈА НА ПРОИЗВОДОТ: Металните компоненти можат да бидат дизајнирани од разни материјали, ПВЦ фитинзи за цевки, челик, бакар, месинг, алуминиум, легури на калај и олово во лимови, ладилник, заштитен метален случај ЕМИ / РФИ, ролни, прачки или инготи Компоненти во различни големини и конфигурации може да се произведат со печат, формирање. истиснување, ковање, фрлање на кастинг и секундарна работа како што се удирање, длабоко цртање, дупчење, провирање и навртување. За надворешен изглед и заштита на животната средина, компонентите обично бараат завршување на површината во електро-позлата (хром, никел, бакар, сребро или злато), елоксирање или премаз во прав. Во некои случаи кога е тешко да се користат компоненти за печат на метал за да се постигне потребната конфигурација, како што се цевки, искривување или провирање, пластичните делови за вбризгување се подобра опција. Развојот на пластични производи или дел започнува од калап за инјектирање. Изборот на пластични смоли ќе биде првото внимание што нашите инженери ќе му го предложат на клиентот. Од најсоодветен материјал како што се ABS, PS, PE, PP, PVC, PC итн., И врз основа на цената на производството за производство на клиенти и буџетот за инвестиции, ќе се утврди дизајнот на мувла и ќе започне измислувањето. Компонентите и деловите што излегуваат од машината за инјектирање ќе бидат релативно униформни. Многу од нив може да заменат повеќе од еден метален дел или дури и да станат готов производ само по себе. Главните клиенти вклучуваат: Скај ТВ. Walmart, Osram, Hasbro, Intermec, PPG, Fender, QA Smith, Delta, Vtouch, East West, BAG, Electrolux Производствени капацитети: Преси за напојување (од 16 тони до 200 тони) 50 Машини за обликување на инјекции 22 Автоматски машини за закопчување 5 Линија за печатење на свила и печатење на рампа 1 Склопна линија 3

ПРОИЗВОДИ

НОВИ ПРОДУКТИ

ПРОИЗВОДИ

Since its inception, we have continuously innovated and improved, operating with integrity, and our products are sold all over the world.

More Products

ПРОИЗВОДИ

ФИНАНСИРАНИ ПРОИЗВОДИ

КОНТАКТ

Тел: 86-769-38809668

Fax: 86-769-38809070

Мобилен телефон: +8613798527292

Е-пошта: alannong@timeplex.com.hk

Адреса: No.4 Fukang Road,Shang Sha Community,Chang An Town,Dongguan City,Guangdong Province,China, Dongguan, Guangdong

Земја / регион: China

Веб-страница: https://www.timeplexhk.com

Изложбен салон Босго: http://alandrone.mk.bossgoo.com

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање